Ahoj,

jmenuji se Thea a mým největším koníčkem jsou koně. Jak mám volnou chvilku, tak jsem ve stájích a užívám si ježdění na své klisně Angie. Je to pěkná divoška, arabka křížená s velšským kobem, takže se opravdu nenudíme. Skáčeme parkur, trénujeme drezuru a chodíme na vyjížďky. Koně jsou můj život, moje vášeň.

Baví mě všechno, co má s koňmi něco společného a momentálně jsem naprosto propadla hobbyhorsingu. Máme s holkama ze stájí svojí skupinu a pokud nesedíme v sedle, tak skáčeme s hobbíkama přes překážky. Je to fakt velká zábava, a ještě se při tom pořádně vyřádíme.

No a když už ten hobbyhorsing děláme, tak nám taky záleží, s jakým hobbíkem skáčeme. Každá z nás chce mít hobbíka podle svého koně a když jsme se začali po hobbíkách shánět, tak jsme zjistili, že nabídka není podle našich představ. Co s tím?

Sešli jsme se s holkama v klubovně a zkusili jsme si udělat pár vlastních návrhů hobbíků. Vau, byla to nádhera, ale, kdo nám hobbíky vyrobí? Po chvilce dohadování jsme dostali geniální nápad. Co naši? Mají firmu pro handicapované lidi a já jsem věděla, že tam pracuje minimálně pět paní, co rády pletou, háčkujou a šijou. Než jsme šli za našima, tak jsme se s nimi na tajňačku ve firmě sešli a představili jsme jim náš plán. Teda nejdřív jsme jim vysvětlili co je hobbyhorsing a co jsou hobbyhorses. Pak jsme jim ukázali naše návrhy hobbíků. No a co myslíte, jak to dopadlo? Naprosto hobbíkům propadli a do týdne jsme měli první prototyp vlastního hobbíka. Nakonec jsme udělali překvápko pro moje rodiče.

Kluci ve firmě připravili plán, co všechno musíme pro výrobu mít, holky zase navrhly další varianty hobbíků. Nestačili jsme se divit, co všechno je pro výrobu hobbíků potřeba zařídit a ověřit a připravit. No a pak přišel den D. Představili jsme našim NÁŠ PLÁN pro výrobu vlastních hobbíků. Všichni jsme byli pěkně nervózní, já s holkama ze stájí asi nejvíc. Hobbíci a náš výrobní plán hobbíků se našim moc líbil a nemusím snad ani dodávat, že mu taky naprosto propadli. Tak tohle všechno se odehrálo před několika měsíci a já a moje kamarádky jsme moc šťastné, že nás dospělí podpořili a naše sny se staly skutečností. Takže, nikdy se nenechte nikým odradit, a to fakt nikým, jděte si za svým snem, uvidíte, že se splní.

Thea, Terka, Beri, Klára, Katka, Deny, Pája.Všem, kteří jste si přečetli o naší cestě k výrobě hobbíků v podání příběhu naší milované dcery They a jejich kamarádek, chceme v krátkosti představit náš sociální podnik Recourse s.r.o. . Na Hluboké zaměstnáváme přes 50 lidí, kteří mají zdravotní handicap. Kromě výroby hobbíků se věnujeme dronům - tedy hlavně školení budoucích pilotů a taky když si chcete pořídit hezké dronové video, tak vyřizujeme výjimky pro záběry z dronů. Dále provozujeme moderní dohledové centrum - přesněji naši zaměstnanci se věnují on-line bezpečnosti na dálku, ať už je to střežení objektů na dálku nebo poskytujeme vzdáleně on-line recepční služby. To v krátkosti o nás a našem sociálním podniku Recourse s.r.o.. A abych nezapomněla, taky jsme pro výrobu hobbíků oslovili nedaleké chráněné dílny a v současné době hobbíky vyrábíme ve spolupráci s chráněnými dílnami Madlenka z Písku a Domov Sv. Anežky z Týna nad Vltavou. Více na www.madlenkapisek.cz a www.anezka-tyn.cz.

Mějte se fajn,

Ivana Jačková, Pavel Černý

Recourse s.r.o., sociální podnik Hluboká nad Vltavou